آشنایی با عکاسی مینیمالیسم

در عکاسی مینیمالیسمی هدف نشون دادن سادگیست. در سبک مینیمال، عکاس با بهره گیری از سوژه هایی آرام و با دقت و تمرکز بالا تصاویری خلق میکنه که کادربندی اونها ساده است؛ اما با استفاده از ترکیب فوق العاده و متفاوتی که از عناصر ایجاد می شه تشکیل شده.

در سبک عکاسی مینیمال از یک سوژه و یا حداکثر دو سوژه استفاده می شه و در واقع جزئیات از تصاویر این سبک تصاویر حذف می شن ؛ اما در حالت کلی مفهوم عکس قابل درکه. در واقع قبل از اینکه این سبک عکاسی روی احساسات شخصی و بیان احساسات تمرکز کنه، سعی می کنیم از قوانین مختلف استفاده کرده و آثار فوق العاده و متفاوتی را خلق کنیم.

در ادامه با چند نکته مهم در عکاسی مینیمال آشنا میشیم :

ترکیب بندی

تصاویر مینیمالیستی تا حد امکان عناصر کمی دارن. گاهی اوقات تنها حضور یک موضوع در ترکیب ساده تنها چیزیه که شما برای بیان یک داستان نیاز دارید. کاربرد اصول ترکیب یکی از مهم ترین فاکتورهای تصاویر مینیمالیسی است.

نقش خطوط

شما با حذف المان های اضافی درون عکس می تونید از خطوط هدایتگر برای هدایت توجه بیننده به سمت سوژه کمک بگیرید. همونطور که می دونید، عکاسی مینیمال ترکیب بندی بسیار ساده ای داره و توی این سبک معمولا عکاسان برای هدایت توجه بیننده از خطوط و بافت ها در جهت مناسب استفاده می کنن. گاهی خطوط عمودی و افقی خودش میتونه موضوع تصاویر مینیمالیستی باشه.

نقش فضای منفی

اضافه کردن فضای منفی مهم ترین مفهوم ترکیب بندی مینیمالیسیه. این فضا از نظر ترکیب و بافت سادس و توجه بیشتری رو از بیننده جلب می کنه و با تاکید به موضوع باعث جذابیت و کشش تصویر میشه.

نقش رنگ های تضاد

شما می تونید بین پس زمینه و سوژه عکس یک تضاد ایجاد کنید. در این صورت سوژه در تصویر کاملا برجسته به نظر می رسه و نقطه قوت یک عکس مینیمالیستی میشه. برای ایجاد عکس مینیمال باید مطمئن باشید که هیچ نقطه و جزئیاتی توجه بیننده را از سوژه اصلی عکس منحرف نکنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال

|

جدیدترین‌ خواندنی ها